Drony – czyli jak efektywnie wypromować swoją usługę

 

Promocja jest bardzo ważnym elementem prowadzenia swojego przedsiębiorstwa. Można w tym celu używać różnych narzędzi. Najskuteczniejsze okazują się jednak najnowsze technologie.

 

Film nagrany z drona

 

Ujęcia z lotu ptaka będą bardzo dobrze uzupełniać nagrania z kamer naziemnych w przypadku dokumentacji wydarzeń artystycznych. Nie ma znaczenia o jakiej porze dnia odbywa się koncert – filmowanie dronem pozwala na świetne efekty zarówno w dzień, jak i w nocy. Realizatorzy mogą zdecydować czy chcą mieć wpływ na scenariusz, czy polegają na firmie, która realizuje filmowanie dronem – znajdziemy ją pod tym adresem –  flydron.pl. Jeśli miejsce znajduje się w pięknej okolicy perspektywa z lotu ptaka podkreśli walory krajobrazowe.

 

 

Dron w przeciwieństwie do helikoptera, nie zagłuszy imprezy, gdyż pracuje bardzo cicho. To też świetne narzędzie do promocji:

 

 1. hoteli,
 2. restauracji,
 3. domów weselnych,
 4. ośrodków wczasowych,
 5. galerii handlowych,
 6. stref przemysłowych,
 7. zakładów produkcyjnych,
 8. firm transportowych
 9. a nawet samorządów lokalnych.

 

 

 

Panorama 360 stopni na stronie internetowej

 

Panoramy stosowane są do wykonywania szczegółowych dokumentacji fotograficznych terenu lub też różnorakich obiektów czy inwestycji budowlanych. Inwestorzy mogą w ten sposób szczegółowo pokazać umiejscowienie obiektu w terenie i jego lokalizację względem innych obiektów lub charakterystycznych elementów krajobrazu. Są też niezwykle przydatne zwłaszcza w celu zaprezentowania rozległego krajobrazu. Doskonale będą funkcjonować na stronach internetowych:

 

 • gmin, 
 • miast
 • oraz ośrodków turystyki

 

Można je też wykorzystywać do prezentacji architektury czy nieruchomości. Jest to również świetny pomysł na pokazanie obiektu i jego lokalizacji w okolicy. Dlatego często pojawiają się na stronach deweloperów i agencji nieruchomości. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również dokumentowanie imprez masowych z wykorzystaniem tego typu panoramicznych obrazów. Dzięki możliwości umieszczania panoram na portalach społecznościowych organizator zyskuje atrakcyjny sposób dodatkowej promocji swojego wydarzenia.

 

Pospaceruj wirtualnie

 

Wirtualne spacery mają bardzo szerokie zastosowanie. Jest to cyfrowe połączenie panoram, które pozwala na realistyczne odwzorowanie rzeczywistości – pomieszczeń, budynków razem z ich otoczeniem. Takie spacery świetnie się sprawdza przy przygotowywaniu filmów:

 

 • z koncertów czy wydarzeń,
 • do dokumentowania przebiegu kampanii społecznych,
 • do przedstawiania firm i przedsiębiorstw,
 • do sprzedaży i wynajmu mieszkań i domów,
 • do wynajmu pokoi hotelowych,
 • do promocji obiektów historycznych i kościołów,
 • a nawet do promocji miast i regionów.

 

 

 

Wirtualny spacer w standardowej wersji jest używany głównie do publikacji na stronie internetowej. W zależności od filmy realizującej zamówienia można również wykonać zamówienie na płytach CD/DVD ze spacerem w dwóch wariantach: czyli przez pełna produkcję na płytach lub przez przygotowanie tylko poszczególnych elementów do samodzielnego powielania przez klientów. Wirtualne spacery przygotowuje się też do umieszczania na pendrive’ach i wykorzystanie ich do celów promocyjnych. Można również zainstalować wirtualny spaceru na infokioskach multimedialnych.