Informacje prasowe

Ścisła współpraca z dziennikarzami może wpływać bardzo pozytywnie na wizerunek naszej firmy. Dlatego warto zadbać nie tylko o jakość informacji, jakie są im przekazywane, ale także ich formę. Dzięki temu wzrośnie szansa na pozytywną publikację z jego strony. Jedną z form przekazu pożądaną przez dziennikarzy jest informacja prasowa. Jest to dość specyficzna forma wypowiedzi.

Tworząc taką notatkę, warto pisać ją tak, aby już pierwszy akapit zaciekawił dziennikarza, a najlepiej już pierwsze zdanie, dlatego już na samym początku warto opisać sedno sprawy. Sama informacja o tym, że wprowadzamy nowy produkt na rynek, nie będzie ciekawa, ale to że jest on lepszy od tego co ma konkurencja robi wrażenie.

Informacja prasowa powinna zostać skierowana do mediów lokalnych, tam gdzie firma ma swoją siedzibę, prasy specjalistycznej w branży w której działa firma, prasy konsumenckiej, w przypadku, gdy temat jest kierowany do większej grupy czytelników oraz do mediów krajowych jeśli temat informacji dotyczy dużych zmian.