Jak zdobywać klientów – aktywnie, czy pasywnie?

 

Jeżeli mówimy o branży B2B, a w takiej bez wątpienia działa producent taśmy z nadrukiem, to mamy dwie możliwości zdobywania nowych klientów – aktywną, oraz pasywną. W tym artykule porównam obie i zastanowię się czy dla firmy dostępnej tu i innego producenta np. taśm z nadrukiem lepszy jet aktywny, czy też pasywny sposób pozyskiwania klientów.

 


Pasywnie czy aktywnie – co lepsze?
Obie te metody działają i są skuteczne. Dzisiaj, dzięki temu, że istnieje internet jeszcze łatwiej ma producent taśmy z nadrukiem. Wystarczy, że zainwestuje w stronę internetową i już może pasywnie pozyskiwać klientów. Jednak gdy przyjdzie o praktyki to nie jest to takie proste. Właściciele firm często chcą się indywidualnie skontaktować z producentem, zarówno taśmy z nadrukiem jak i dowolnej innej firmy. Dlatego też warto uzupełnić swoją firmę o dział sprzedaży, o dział, który umożliwi kontakt z Tobą, lub osobą odpowiedzialną za sprzedaż. Wtedy skuteczność takiego marketingu wzrośnie.

 

Producenta taśm z nadrukiem i pieczątka.
Producenta taśm z nadrukiem.

 

Pozostaje jeszcze kwestia aktywnego pozyskiwania klientów. Ona jest szczególnie dobra, jeżeli producent taśmy z nadrukiem stawia pierwsze kroki na rynku, wtedy może samemu kontaktować się z firmami i prezentować im swoją ofertę. Warto to robić w mądry sposób, żeby nie zostać oskarżonym o spam, jednak jeżeli mądrze się do tego podejdzie to można pozyskać naprawdę wartościowych klientów.