Marketing w branży turystycznej

Branża turystyczna rozwija się bardzo dynamicznie. Konkurencja na rynku jest na tyle duża, że niektóre obiekty noclegowe nie mogą przebić się ze swoją ofertą do szerszego grona klientów. Nic w tym dziwnego, że wiele hoteli próbuje w takim wypadku korzystać z narzędzi marketingu internetowego w celu lepszej promocji.

Przygotuj plan promocji

Podstawowym krokiem w promocji hotelu powinno być przygotowanie szczegółowego planu. W ramach takiego projektu zostają uwzględnione między innymi kwestie dotyczące harmonogramu działań łącznie z przyjętym budżetem. W ramach promocji konieczne jest między innymi przygotowanie reklamy w prasie, radiu czy internecie.

Doskonałym kanałem komunikacji z potencjalnymi klientami okazują się być również social media. Obecność hotelu w sieci ułatwia dostęp do szybkiej rezerwacji oraz otwiera się na szeroką grupę klientów.

Coraz więcej osób rezygnuje z wykupienia wycieczki za pośrednictwem biur podróży. Znacznie prostszym i wygodniejszym narzędziem w planowaniu urlopu okazuje się być internet. Dostępność różnych wyszukiwarek noclegowych w znacznym stopniu ułatwia proces rezerwacji. Jedną z takich stron rezerwujących noclegi w górskich apartamentach znajdziemy tym miejscu – http://zakopaneapartamentylux.pl/apartamenty-zakopane/. Łatwa nawigacja i możliwość zaznaczenia interesujących nas warunków pobytu są szczególnie doceniane przez współczesnych turystów. Dlatego w celu zwiększenia liczby gości hotelowych zalecane jest zainwestowanie w dobrej jakości stronę internetową.

Jak powinna wyglądać strona www hotelu czy innego obiektu noclegowego?

W przypadku hoteli na stronie www powinny znaleźć się najważniejsze informacje, takie jak opcja rezerwacji pokoju, formularz i telefon kontaktowy, zdjęcia apartamentów czy mapa dojazdu. Im prostsza w nawigacji strona, tym lepiej. Nie bez znaczenia jest także dobrej jakości grafika, która w dużym stopniu wpływa na zarezerwowanie noclegu w konkretnym miejscu.

Zbuduj zaufanie gości

Obecnie spory odsetek turystów szukając obiektu hotelowego kieruje się głównie opiniami innych gości hotelowych. Dlatego w celu zbudowania zaufania i wiarygodności naszego hotelu na stronie internetowej powinniśmy zamieszczać między innymi zdobyte nagrody, certyfikaty jak również zalecane jest cytowania opinii gości. Również obecność naszego hotelu/pensjonatu czy apartamentu w wyszukiwarkach i porównywarkach noclegów może przyczynić się do zwiększenia liczby gości. Podjęcie kroków marketingowych jest zatem koniecznością, jeśli zależy nam na utrzymaniu wysokiego poziomu zrealizowanych rezerwacji noclegowych. Cennych informacji dotyczących modernizacji infrastruktury turystycznej można dowiedzieć się także za pośrednictwem tej strony – https://www.pot.gov.pl/o-polskiej-organizacji-turystycznej/p/wspolpraca/regionalne-organizacje-turystyczne. W takich organizacjach można szukać pomocy w postaci szkoleń czy programów dofinansowania.