Odbiorcy reklamy radiowej

Reklama radiowa jest idealnym sposobem na dotarcie do konkretnych grup odbiorców. W przeciwieństwie do telewizji, której programy są kierowane do jak najszerszego grona odbiorców, programy radiowe są raczej spersonalizowane pod konkretne osoby. Również całe stacje są często nastawione na młodych lub starszych słuchaczy. Dzięki temu wybierając odpowiednią stację możemy w łatwy sposób zawęzić grupę odbiorców, do której dotrze nasza reklama.

Dobór odpowiedniej stacji jest elementem kluczowym.

Jeśli sprzedajemy dobre preferowane przez młodzież, warto wybrać takie radio, które dociera właśnie do młodych osób.

Drugą kwestią jest czas emitowania reklamy. Najwyższy słupek odbiorców można zanotować w godzinach porannych, podczas drogi do pracy.

Warto jednak pamiętać, że wtedy radia słuchają przeważnie osoby po 25 roku życia, które są już właśnie czynne zawodowo. Do młodszych odbiorców łatwiej dotrzeć wieczorami.

Rodzaj odbiorców zależy również od zasięgu stacji radiowej. Stacje nadające programy na rynku lokalnym, zawężą potencjalnych odbiorców do konkretnego miasta i jego okolic, co również jest często wykorzystywane przez firmy, które chcą zaprezentować swój produkt.