Reklama w mediach społecznościowych

Jedną z najbardziej znanych ostatnimi czasy form reklamy, jest reklama w mediach społecznościowych. Są to reklamy ukazywane w różnego rodzaju portalach społecznościowych takich jak facebook, twitter, youtube itp. Do największych gigantów w tym obszarze można zaliczyć oczywiście facebook’a, dlatego jest ona najlepszym punktem wyjścia, jeśli zamierzamy rozpocząć swoje działania marketingowe w internecie.

W niektórych przypadkach samo posiadanie fan-page’a na facebooku wystarcza (nie trzeba tworzyć osobnej strony internetowej) i daje całkiem niezłe rezultaty.

Reklamowanie się w mediach społecznościowych pozwala na nie tylko zdobywanie nowych klientów, ale przede wszystkim na budowanie wizerunku i świadomości marki, a także otrzymywanie informacji zwrotnych na temat samego produktu czy usługi, co jest niezwykle cenną informacją.

Ponadto dzięki mediom społecznościowym możemy poznać gusta i zainteresowania potencjalnych klientów ich opinie o produktach i usługach, dzięki czemu można zbudować bardzo trafną i konkretną grupę odbiorców.