Reklamy lokalne, regionalne, ogólopolskie

Reklamę telewizyjną można podzielić również ze względu na obszar i zasięg jej działania. Biorąc to pod uwagę możemy wyróżnić:

reklamy lokalne

Jak się łatwo domyślić są to reklamy, które umieszcza się w lokalnej telewizji. Jest to bardzo dobry sposób na zaprezentowanie firm, których zasięg działania ogranicza się do konkretnego miasta lub miejscowości. W ten sposób można przedstawiać produkty i usługi na przykład pizzerii, hydraulików, piekarni.

reklamy regionalne

Podobnie jak reklamy lokalne ich zasięg ogranicza się do pewnego obszaru, w tym przypadku jest on jednak nieco szerszy. Ta forma będzie odpowiednia dla firm, które działają na rynku regionalnym, czyli na przykład w obrębie jednego województwa.

reklamy ogólnopolskie

Są to reklamy o najszerszym polu działania – cała Polska. Jest to również najdroższa z metod, gdyż i liczba potencjalnych odbiorców jest większa, niż w przypadku reklamy regionalnej czy lokalnej. Dlatego jest to forma dobra tylko dla tych produktów i usług, które są dostępne na terenie całego kraju lub przynajmniej w jego większości.