Zasięg reklamy radiowej

Wbrew pozorom reklama w radio potrafi dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców. Jak podają statystyki umieszczone na stronie jednej z bardziej znanych stacji – RMF, radia codziennie słucha ponad 70 procent Polaków przez ponad 4,5 godziny dziennie. Daje to ponad 22 miliony potencjalnych klientów, co bez wątpienia stanowi łakomy kąsek dla wielu firm.

Na efektywność reklamy radiowej, a co za tym idzie liczbę odbiorców głównie wpływa pora, w której ta reklama jest emitowana. Najwięcej słuchaczy ma radio włączone w czasie drogi do i z pracy, ale również podczas samej pracy. Wiele osób słucha również radia wieczorami, lub włącza je specjalnie na konkretną audycję.

Reklama radiowa, podobnie jak telewizyjna może mieć również formę regionalną lub lokalną. W zależności od naszych potrzeb możemy wykorzystać lokalne stacje radiowe i dotrzeć do bardziej spersonalizowanej grupy odbiorców. Dzięki temu, mimo że liczba odbiorców będzie mniejsza, wzrośnie szansa, że zainteresują się oni prezentowanym dobrem lub usługą.